Paryż za darmo

Zbliża się koniec miesiąca i Wasz portfel świeci pustkami? Nie ma mowy o nadprogramowych wydatkach i rozrywce? Nic nie szkodzi, w Paryżu spędzicie udany wieczór zupełnie za darmo.

recite-8yq24f

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że bywam łowczynią okazji. Czasami nawet mi to wychodzi. Do moich najbardziej udanych zakupów należał bilet lotniczy na trasie Warszawa- Sztokholm, który nabyłam za 1 złotówkę. Tak, 1 polski złoty, za lot w dwie strony. Bez układów i znajomości, bilet zakupiony na wolnym rynku. Przyjeżdżając do Paryża nie liczyłam na wiele, w końcu to jedno z najdroższych miast we Francji. Jednak okazało się, że i tu można ciekawie spędzić czas, nie płacąc przy tym ani grosza. Co więcej, ça marche! 😀

THE PARTY

TEATR

Wieczór w teatrze to spory wydatek, zwłaszcza w Paryżu. Jednak przy odrobinie szczęścia możecie załapać  się na darmowe wejściówki. Dwa portale oferują po 2 bilety w tygodniu na wybrany spektakl. Trzeba jednak liczyć się z opłatą za korzystanie z serwisu (1,95 euro), która jest pobierana w momencie rezerwacji. System funkcjonuje jednak sprawnie. Na miejscu dostajemy prawdziwe bilety i możemy cieszyć się sztuką (sprawdziłam osobiście). Darmowe bilety znajdziecie na http://www.billetgratuit.com oraz  www.closevent.com.

KONCERTY

Tutaj najlepiej sprawdza się strona internetowa „Que faire à Paris” (www.quefaire.paris.fr). Wystarczy, że w opcjach wyszukiwania zaznaczycie wybrane wydarzenie plus opcję „gratuit” i voilà! Macie przed oczami listę darmowych koncertów w najbliższy weekend. Generalnie na stronie znajdziecie mnóstwo informacji na temat nadchodzących wydarzeń kulturalnych, konferencji i innych rozrywek.

MUZEA

Klikając w poniższy link odnajdziecie obszerną listę paryskich muzeów, do których wstęp jest darmowy, a także muzea otwarte dla wszystkich w 1 niedzielę miesiąca jak również te, które bezpłatnie mogą zwiedzać obywatele UE poniżej 26 roku życia.

http://en.parisinfo.com/discovering-paris/themed-guides/paris-for-free/free-cultural-outings-in-paris/free-admission-and-good-deals-in-museums-and-monuments-in-paris

BUTIK

Nawet zakupy zrobicie w Paryżu zupełnie za darmo! W 12 arrondissement znajdziecie maleńki second-hand w którym wybieracie, co tylko wam się podoba i wychodzicie bez płacenia. Możecie również zostawić własne rzeczy, których już nie potrzebujecie. Le Siga-siga, czyli boutique sans argent – http://laboutiquesansargent.org/

RESTAURACJE

Temat gastronomii zostawiłam na koniec. Wiem, że istnieją w Paryżu knajpy, które oferują wybrane dania za darmo. Najłatwiej znaleźć je na tej stronie: http://www.sortie-gratuite.fr/ Najczęściej działa to w ten sposób, że zamawiając coś do picia i cokolwiek z karty, mamy również okazję poprosić o gratisową potrawę. Opinie słyszałam różne, Wam pozostawiam skorzystanie z tej możliwości na własnych kubkach smakowych.

Tyle ode mnie na tą chwilę, jeśli znajdę kolejne okazje, podzielę się z Wami moimi odkryciami w kolejnej części artykułu.

Udanych łowów! 😉

 

 

3 odpowiedzi na “Paryż za darmo”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s