Bienvenue à Paris

Paryż przywitał mnie szarym niebem, deszczem i zimnym, porywistym wiatrem. Taki przysłowiowy kubeł zimnej wody na dobry początek. Chwilę później na ziemię sprowadził mnie le boulevard périphérique de Paris, czyli wewnętrzna obwodnica Paryża, którą codziennie przemieszcza się ponad milion aut. Bulwar peryferyjny posiada 4 pasy ruchu w każdym kierunku. Jedno wiem na pewno, dużo czasu upłynie zanim zdecyduję się prowadzić samochód w Paryżu. Mam wrażenie, że kierowcy nie przestrzegają tu żadnych zasad, a uprzejmość na drodze jest im zupełnie obca. Kierunkowskaz? Kto by o nim pamiętał! Ograniczenie prędkości? Nie istnieje! Co z tego, że pada a wycieraczki nie nadążają ze ścieraniem deszczu…Bienvenue à Paris.
Pamiętacie post o trudnej sztuce wynajęcia mieszkania we Francji? https://lapetitepolonaise.wordpress.com/2015/11/16/moj-jest-ten-kawalek-podlogi-czyli-o-tym-jak-znalezc-4-katy-we-francji/. Właśnie sprawdzam na własnej skórze, jak boleśnie prawdziwe są opowieści o zawiłej, francuskiej biurokracji. Każda agencja nieruchomości ma swoją check-listę wymaganych dokumentów, a ich weryfikacja trwa niestety nawet kilka dni. Oferowane mieszkania w rzeczywistości nie zawsze przypominają te ze zdjęć zaprezentowanych przez agencję, wszystko trzeba więc dokładnie sprawdzić osobiście. Ponadto, możecie trafić na agenta, który po prostu…nie przyjdzie na umówione spotkanie i jak gdyby nigdy nic oddzwoni do Was po 40 minutach od wyznaczonej godziny spotkania.
Nie mam obecnie stałego dostępu do Internetu, dlatego proszę Was o odrobinę cierpliwości. Mam nadzieję, że już niedługo znajdę moje 4 kąty i będę mogła pisać dla Was z paryskiego bruku. Póki co, na fb znajdziecie pierwsze świąteczne iluminację, które pojawiły się już na Polach Elizejskich (facebook.com/chezlapetitepolonaise).

À bientôt! :]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s